بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 خرداد 1400 در ساعت 9 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

گریس پمپ

در کارخانجات، صنایع کشاورزی و ماشین آلات روانکاری قطعات و ماشین آلات از عملیات مهم در تعمیر و نگهداری جهت افزایش طول عمر و بهبود عملکرد آنها می باشد. با روانکاری در بازه های زمانی مشخص و مقدار درست، می توان هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری ماشین آلات و قطعات را کاهش داد.

برای روانکاری از گریس استفاده می شود، چرا که باعث جلوگیری از سائیدگی می شود و در برابر خوردگی و نشتی مقاومت دارد. در روانکاری با دست معمولا گفته می شود که به دلیل دقت ناکافی در پاک کردن گرد و غبار در اطراف قطعه این امکان وجود دارد که گریس با آلودگی و گرد و خاک وارد قطعه شود و باعث خوردگی قطعه شود.

از دستگاه گریس پمپ به طور کلی برای گریسکاری چرخ دنده، یاتاقان، بلبرینگ در خودروها و ماشین آلات کشاورزی و دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی استفاده می شوند. در واقع گریس پمپ، گریس را به قطعات و دستگاه ها پمپاژ می کند. کارخانه های صنعتی، اتو سرویس ها، گاراژها، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی از جمله مکان هایی هستند که نیاز به دستگاه گریس پمپ در آن ها یک امر ضروریست.

سه نوع دستگاه گریس پمپ در صنایع استفاده می شود: گریس پمپ بادی یا پنوماتیکی و گریس پمپ برقی و گریس پمپ دستی.

گریس پمپ دستی به علت ابعاد کوچک، برای روانکاری با حجم کم استفاده می شود. کار با گریس پمپ دستی آسان است. پس از پرکردن مخزن ، نازل را در محل مورد نظر قرار دهید و بافشار دادن دسته گریس کاری انجام می شود.

گریس پمپ بادی با ابعاد بزرگ و در صنایع به کار می رود و برای حجم بالای گریس مناسب است و به دلیل بزرگ بودن و وزن بالاتر می توان از چرخ دستی برای جابجایی استفاده نمود.

گریس پمپ های بادی سنگین نظیر گریس پمپ بادی سطلی و بشکه ای که دارای ابعاد بزرگ و وزن بالایی هستند، حمل و نقل آنها بدون چرخ و دستگیره دشوار است لذا اغلب آنها به تعدادی چرخ و یک دستگیره مجهز میشوند تا بتوان به راحتی آن ها را به نزدیک ترین نقطه به محل گریس کاری منتقل کرد.

گریس پمپ برقی برای روانکاری نقاط زیاد در سیستم روانکاری مرکزی اتوماتیک استفاده می شود. این گریس پمپ ها تنوع زیادی در صنعت از نظر حجم مخزن دارند. این گریس پمپ ها به همراه مقسم گریس و مخازن 2 تا 30 لیتری و 200 لیتری در گریس پمپ های برقی بشکه ای مناسب روانکاری معادن، گریت کولر، سنگ شکن، آسانسور، بچینگ، ... می باشد.

گریس پمپ شارژی: گریس پمپ های شارژی از ابعاد کوچکی برخوردار هستند و مانند گریس پمپ دستی قابل حمل Portable می باشند. حمل و نقل یک گریس پمپ شارژی آسان است و می تواند در ارتفاع یا مناطق دشوار مورد استفاده قرار بگیرد. گریس پمپ شارژی بدون سیم است و با باطری کار می کند و به همین دلیل تسلط کاربر را افزایش می دهد و می تواند بدون محدودیت مورد استفاده قرار بگیرد. ظرفیت مخزن گریس در یک گریس پمپ شارژی 500 سی سی یا 0.5 کیلو می باشد و بیشتر برای مصارفی نظیر تعمیرگاه های ماشین سبک و سنگین و ماشین آلات کشاورزی و شهرسازی نظیر لودر، بولدوزر، بیل و کوماتسو مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب گریس پمپ های شارژی دارای شلنگ منعطف با سری مخصوص برای اتصال به گریس خور هستند که از هدر رفتن گریس جلوگیری می کند. کیف حمل، شارژر 220 ولتی و باتری یدکی از دیگر تجهیزاتی است که به همراه گریس پمپ شارژی فروخته می شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 76 کاربر