۰۲۱۶۶۷۶۳۴۰۵
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 13 اسفند 1396 در ساعت 8 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه گیربکس های اتوماتیک به دلیل حجم بالای ترافیک شهری مورد توجه خریداران خودرو قرار می گیرند. اما گیربکس های اتوماتیک نیازمند نگهداری هستند چون در صورتی که مشکلی در آنها پیش بیاید تعمیر آن بسیار پرهزینه است. یکی از مواردی که در گیربکس های اتوماتیک باید به آن توجه زیادی کرد روغن گیربکس است.  

گیربکس های اتوماتیک از قطعات و بخشهای بسیار زیادی تشکیل شده‌اند. مهمترین بخشهای آن شامل مبدل گشتاور، دنده های سیاره ای، پمپ هیدرولیک، کلاچ های هیدرولیکی، کلاچ های باندی، سوپاپ ها و سنسورهای مختلف دانست.

قطعات داخلی گیربکس به مرور زمان دچار استهلاک می شوند و این کار در کنار حرارتی که درون گیربکس وجود دارد سبب آسیب به روغن گیربکس می شود به همین خاطر لازم است تا در کیلومتر های مشخصی روغن گیربکس اتوماتیک را تعویض کرد تا گیربکس آسیبی نبیند.

یکی دیگر از دلایلی که باید روغن گیربکس اتوماتیک را عوض کرد وجود براده درون روغن است براده های ریزی که درون روغن قرار دارند می توانند وارد کانال های روغن کاری شده و مانع روغن کاری صحیح گیربکس شود و به این ترتیب به مرور زمان، قطعات دیگر گیربکس آسیب خواهند دید. گاهی اوقات روغن ‌گیربکس توسط همین براده ها و جرم ها آنقدر کثیف می شود که لازم است بعد از تخلیه روغن، داخل گیربکس را با دستگاه مخصوص شست و شو داد و سپس روغن گیربکس نو را داخل گیربکس ریخت.

یکی از دستگاههایی که مناسب تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می باشد، دستگاه ایتالیایی شستشو و تخلیه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ATF  می باشد. این دستگاه به طور همزمان روغن کهنه را تخلیه و روغن نو را جایگزین می کند.

برای مشاهده انواع دستگاه تعویض روغن گیربکس اتومات کلیک کنید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 15 کاربر